Most affordable Hair Mask, October 2026
The 15 products with the lowest price per 100 ml out of 15 ranked products. Prices are the lowest seen at two or more stores in the last 30 days.
This is not a quality or effectiveness rating: it shows where you pay the least for the same amount of product.
- Rank 1
Per 100 ml₺94.50
₺283.50 - Rank 2L'Oreal ParisLoreal Elseve Hydra [Hyaluronic] 72 Saat 300 ml Nem ile Dolgunlaştıran Maske300 ml, 3 stores
Per 100 ml₺104.70
₺314.10 - Rank 3DoveDove Bond 10'u 1 Arada Intense Repair + Peptid Kompleksi 265 ml Saç Bakım Maskesi265 ml, 2 stores
Per 100 ml₺112.83
₺299.00 - Rank 4
Per 100 ml₺114.62
₺257.90 - Rank 5
Per 100 ml₺128.74
₺296.10 - Rank 6
Per 100 ml₺130.00
₺65.00 - Rank 7
Per 100 ml₺132.00
₺33.00 - Rank 8
Per 100 ml₺134.22
₺302.00 - Rank 9
Per 100 ml₺327.84
₺1,639.18 - Rank 10L'oreal ProfessionnelL'Oreal Professionnel Absolut Repair Molecular 250 ml Saç Maskesi250 ml, 3 stores
Per 100 ml₺491.97
₺1,229.92 - Rank 11KerastaseKerastase Resistance Reconstruction Masque Force Architecte Zayıf ve Yıpranmış Saçlar için 200 ml Onarıcı Maske200 ml, 3 stores
Per 100 ml₺1,054.89
₺2,109.78 - Rank 12L'oreal ProfessionnelLoreal Professionnel Serie Expert Absolut Repair Molecular Tüm Yıpranmış Saçlar İçin 100 ml Durulanmayan Maske100 ml, 3 stores
Per 100 ml₺1,055.26
₺1,055.26 - Rank 13KerastaseKerastase Curl Manifesto Masque Beurre Haute Nutrition Kıvırcık Saçlar İçin Besleyici 200 ml Saç Maskesi200 ml, 3 stores
Per 100 ml₺1,133.20
₺2,266.40 - Rank 14
Per 100 ml₺1,234.39
₺2,468.78 - Rank 15
Per 100 ml₺20,452.20
₺10,226.10
Frequently asked questions
Which Hair Mask is the most affordable?
As of October 2026, the lowest price per 100 ml is L'Oreal Paris Elseve Dream Long 300 ML Saç Maskesi: ₺94.50 per 100 ml (300 ml, lowest price ₺283.50, compared at 2 stores).
What does Hair Mask cost per 100 ml on average?
Across the 15 ranked products, the median price per 100 ml is ₺134.22.
How was this list made?
Products are ranked by their lowest price seen at two or more stores in the last 30 days, per 100 ml. The ranking uses price alone and is computed automatically.
Other guides
- Most affordable Styling Product374 products
- Most affordable Shampoo189 products
- Most affordable Hair Dye48 products
- Most affordable Hair Conditioner48 products
- Most affordable Hairspray43 products
- Most affordable Hair Oil11 products
- Most affordable Moisturizer351 products
- Most affordable Women's Perfume248 products
- Most affordable Serum245 products
- Most affordable Men's Perfume213 products
- Most affordable Sunscreen208 products
- Most affordable Deodorant196 products
27 more linksShow fewer
- Most affordable Toothpaste149 products
- Most affordable Eye Care133 products
- Most affordable Tanning Products116 products
- Most affordable Face Mask108 products
- Most affordable Mouthwash102 products
- Most affordable Cleanser96 products
- Most affordable After Sun93 products
- Most affordable Shaving Foam & Gel93 products
- Most affordable Cologne89 products
- Most affordable Lotion78 products
- Most affordable Toner75 products
- Most affordable Baby Care72 products
- Most affordable Makeup Remover53 products
- Most affordable Hand Cream52 products
- Most affordable Body & Hair Mist40 products
- Most affordable Foot Care35 products
- Most affordable Lash & Brow Serum34 products
- Most affordable Foundation33 products
- Most affordable Primer32 products
- Most affordable Nail Care31 products
- Most affordable Body Oil25 products
- Most affordable Mascara20 products
- Most affordable Eyeliner14 products
- Most affordable Fragrance Sets13 products
- Most affordable Lipstick12 products
- Most affordable Face Powder11 products
- Most affordable Concealer10 products