Skip to content
glossgocompare

Search

Menu

Most affordable Cologne, October 2026

The 20 products with the lowest price per 100 ml out of 89 ranked products. Prices are the lowest seen at two or more stores in the last 30 days.

This is not a quality or effectiveness rating: it shows where you pay the least for the same amount of product.

  1. Rank 1

    Per 100 ml₺15.75

    ₺157.50
  2. Rank 2
    HayatHayat 5 lt Limon Kolonyası5,000 ml, 3 stores

    Per 100 ml₺21.58

    ₺1,079.06
  3. Rank 3
    RulopakRulopak 5 lt Limon Kolonyası5,000 ml, 3 stores

    Per 100 ml₺23.29

    ₺1,164.46
  4. Rank 4

    Per 100 ml₺23.66

    ₺212.91
  5. Rank 5

    Per 100 ml₺23.80

    ₺1,189.78
  6. Rank 6

    Per 100 ml₺23.84

    ₺1,192.01
  7. Rank 7
    NesrinNesrin 250 ml Limon Kolonyası250 ml, 2 stores

    Per 100 ml₺25.10

    ₺62.75
  8. Rank 8

    Per 100 ml₺25.10

    ₺62.75
  9. Rank 9

    Per 100 ml₺26.61

    ₺239.48
  10. Rank 10

    Per 100 ml₺27.77

    ₺1,388.60
  11. Rank 11

    Per 100 ml₺32.25

    ₺129.00
  12. Rank 12

    Per 100 ml₺32.89

    ₺131.54
  13. Rank 13

    Per 100 ml₺33.22

    ₺1,660.75
  14. Rank 14
    NesrinNesrin 500 ml Limon Kolonyası500 ml, 2 stores

    Per 100 ml₺33.87

    ₺169.36
  15. Rank 15
    NesrinNesrin 500 ml Tütün Kolonyası500 ml, 2 stores

    Per 100 ml₺34.75

    ₺173.75
  16. Rank 16
    WatsonsWatsons 300 ml Ocean Kolonya300 ml, 2 stores

    Per 100 ml₺36.63

    ₺109.90
  17. Rank 17

    Per 100 ml₺36.63

    ₺109.90
  18. Rank 18

    Per 100 ml₺36.63

    ₺109.90
  19. Rank 19
    RosenseRosense 250 ml Lavanta Kolonyası250 ml, 2 stores

    Per 100 ml₺36.76

    ₺91.89
  20. Rank 20
    NesrinNesrin 300 ml Lavanta Kolonyası300 ml, 2 stores

    Per 100 ml₺38.82

    ₺116.45

All Cologne pricesAll guides

Frequently asked questions

Which Cologne is the most affordable?

As of October 2026, the lowest price per 100 ml is İlkom 80° 1000 ml Pet Şişe Limon Kolonyası: ₺15.75 per 100 ml (1,000 ml, lowest price ₺157.50, compared at 2 stores).

What does Cologne cost per 100 ml on average?

Across the 89 ranked products, the median price per 100 ml is ₺64.07.

How was this list made?

Products are ranked by their lowest price seen at two or more stores in the last 30 days, per 100 ml. The ranking uses price alone and is computed automatically.

Cookie preferences

We use Google Analytics cookies to measure how the site is used, and only if you allow it. We do not use advertising cookies. Cookie policy